Logistic City - Centrum Dystrybucyjne Piotrków Trybunalski

Towarowa linia kolejowa Łódź Olechów - Chiny

Położony w pobliżu Logistic City terminal kolejowy Łódź Olechów ma szansę na zwiększenie częstotliwości kursów pociągów towarowych na trasie Łódź - Chiny - Łódź. Z obecnego 1 odjazdu tygodniowo, ich liczba zwiększy się do 3 na tydzień. Jest to szansa dla firm handlowych i produkcyjnych z całej Polski na regularny kontakt z rynkami zbytu lub dostawcami z Dalekiego Wschodu.

Szczególnie zainteresowane tym połączeniem powinny być firmy posiadające swoje siedziby lub centra logistyczne w centralnej Polsce, między innymi w piotrkowskim Logistic City. 

W tej chwili linia jest obsługiwana przez terminal Łódź Olechów, jednak planuje się wybudowanie nowego terminalu, również położonego na terenie Łodzi. Poza firmami polskimi, dla których terminal jest naturalnym oknem na świat, plan zwiększenia częstotliwości kursów wzbudził duże zainteresowanie w Austrii, we Włoszech i na Słowacji.

Pociąg w drodze na wschód pokonuje dystans 10.000km, czas przejazdu to 14 dni. Dla przedsiębiorców, połączenie kolejowe jest wyjątkowo atrakcyjne ze względu na relatywnie niskie koszty w porównaniu np. z transportem lotniczym oraz szybkość. Pociąg pokonuje trasę z Azji o połowę szybciej niż statek.

Więcej informacji w artykule.