Logistic City - Centrum Dystrybucyjne Piotrków Trybunalski

Aktualności

W dziale aktualności znajdą Państwo najnowsze informacje z życia Logistic City - kolejne sukcesy związane z budową i zarządzaniem Centrum, informacje o nowych najemcach a także wiadomości o sprawach bieżących - remontach, utrudnieniach w ruchu, objazdach oraz dniach świątecznych.

Logistic City otrzymało nagrodę dla najlepszego zarządcy nieruchomości magazynowych w Polsce.

2016.04.22

W badaniu przeprowadzonym przez Millward Brown, najemcy wskazali Logistic City jako najlepszego zarządcę nieruchomości magazynowej w Polsce (Warehouse Manager of the Year). W badaniu wzięły udział największe centra logistyczne z całej Polski ale wybór padł na Logistic City.

„Kluczem naszego sukcesu to w dużym stopniu nasza solidność i prawdomówność. Dbamy o to aby nasi najemcy prowadzili swój biznes bez zakłóceń i myślę, że to bardzo doceniają” mówi Maciej Stacha, pełnomocnik Zarządu Logistic City.

Game Technologies S.A. w hali nr 3

2013-08-09

Firma Game Technologies S.A. producent DICE+, pierwszego na świecie kontrolera do gier planszowych z mechanizmem kostki, jako swoją siedzibę firma wybrała Logistic City. To tutaj umiejscowiona zostanie zarówno produkcja DICE+ jak i magazynowanie i logistyka. Ten bezprzewodowy kontroler, który pozwoli odkryć na nowo świat elektronicznych gier planszowych, będzie dystrybuowany do krajów z całego świata właśnie z Piotrkowa Trybunalskiego.

Nowy najemcja w hali nr 2 - Dino Polska S.A.

2013-08-09

Do grona najemców w Logistic City dołączyła firma DINO Polska S.A. z siedzibą w Krotoszynie. Sieć marketów powstała w 1999 r. Dzisiaj DINO to ponad 280 marketów o średniej powierzchni 400 m2, zlokalizowanych w województwach wielkopolskim, dolnośląskim, lubuskim, opolskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim, śląskim oraz zachodniopomorskim.

Towarowa linia kolejowa Łódź Olechów - Chiny

2013-06-03

Położony w pobliżu Logistic City terminal kolejowy Łódź Olechów ma szansę na zwiększenie częstotliwości kursów pociągów towarowych na trasie Łódź - Chiny - Łódź. Z obecnego 1 odjazdu tygodniowo, ich liczba zwiększy się do 3 na tydzień. Jest to szansa dla firm handlowych i produkcyjnych z całej Polski na regularny kontakt z rynkami zbytu lub dostawcami z Dalekiego Wschodu.

Szczególnie zainteresowane tym połączeniem powinny być firmy posiadające swoje siedziby lub centra logistyczne w centralnej Polsce, między innymi w piotrkowskim Logistic City. 

W tej chwili linia jest obsługiwana przez terminal Łódź Olechów, jednak planuje się wybudowanie nowego terminalu, również położonego na terenie Łodzi. Poza firmami polskimi, dla których terminal jest naturalnym oknem na świat, plan zwiększenia częstotliwości kursów wzbudził duże zainteresowanie w Austrii, we Włoszech i na Słowacji.

Pociąg w drodze na wschód pokonuje dystans 10.000km, czas przejazdu to 14 dni. Dla przedsiębiorców, połączenie kolejowe jest wyjątkowo atrakcyjne ze względu na relatywnie niskie koszty w porównaniu np. z transportem lotniczym oraz szybkość. Pociąg pokonuje trasę z Azji o połowę szybciej niż statek.

Więcej informacji w artykule.

Logista Polska w Logistic City

2013-03-28

W marcu firma Logista Polska podpisała umowę na najem powierzchni magazynowej o powierzchni 3.435 m2.

Logista Polska jest operatorem logistycznym działającym w Polsce od 2007 roku. Firma jest częścią Grupy Logista, prowadzącej działalność w krajach Unii Europejskiej.

Nowy operator wynajmu powierzchni

2013-03-02

W lutym pojawił się nowy operator wynajmu powierzchni w Logistic City. Zajmie się promocją naszego Centrum i kontaktem z potencjalnymi najemcami. Udzieli również wyczerpujących informacji o możliwościach i warunkach pozyskania powierzchni w Logistic City Piotrków Trybunalski.